Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, czym jest testowanie internetowych aplikacji. Różnice odszukamy na wielu poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na sprawdzaniu interakcji użytkowników, jasne jest bowiem, że inaczej wygląda testowanie bankowej aplikacji, a zupełnie inaczej społecznościowej aplikacji.

Sporo zależy również od docelowej grupy przyszłych użytkowników danej aplikacji – zobacz: http://www.testarmy.com

Ogromne znaczenie ma także platforma na której działa aplikacja, bo wpłynie to na metodę jej rozpowszechniania. Najbardziej obecnie znane są platformy takie jak Google Play i App Store przeczytaj więcej. W tym aspekcie zdarzają się różne kłopoty, jak na przykład to, że aby odnaleźć wadę należy wpierw ściągnąć i zainstalować nową wersję aplikacji przeznaczoną dla danego sklepu i zaczekać, póki nowe wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasami potrwa to nawet 3 tygodnie – http://testarmy.com

Szczególnie pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych polecam:, gdyż dzięki temu łatwiej nam zrozumieć wszelakie najistotniejsze aspekty. Bardzo ważne będzie, aby przewidzieć krytyczne błędy oraz w miarę na takie błędy zareagować. Bo pomyślmy sobie, że użytkownik będzie miał z tym do czynienia i z pewnością nie będzie się starał znaleźć odpowiedzi, jeśli będzie to niełatwe. W zamian za to usunie ją i wgra całkowicie nową innego producenta. Do nas nigdy już nie wróci.

Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy powinniśmy być pewni, że nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki co będzie bardzo popularna. Zawsze warto się też szkolić, bo dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *